Humanisti Halil Kastrati shpallet “Qytetar Nderi” i Komunës së Suharekës

Humanisti Halil Kastrati shpallet “Qytetar Nderi” i Komunës së Suharekës

Me një ceremoni solemne të organizuar nga Komuna e Suharekës, në 12 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, humanisti Halil Kastrati është shpallur “Qytetar Nderi” i Komunës së Suharekës.

Ceremonia solemne e organizuar nga zyra e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, në praninë e shumë mysafirëve ka nderuar kontributin human të Halil Kastratit.

Kryetari Muharremaj, me këtë rast ka thënë: ”Është nder dhe krenari për mua që sot para jush po e shpallim “Qytetar Nderi” z.Halil Kastrati në shënimin e 12-vjetorit të Pavarësisë, duke mos harruar kontributin e tij për qytetarët në nevojë nga komuna jonë”.


Kastrati në fjalën e tij ka falënderuar Komunën e Suharekës duke bër të ditur se Suhareka është komuna e parë që e nderon me një çmim të tillë.

Ai tha se “Nga sot kam përgjegjësi shtesë në punën dhe angazhimin tim gjë që na bënë edhe më të ndërgjegjshëm dhe më të përgjegjshëm për të gjitha aktivitetet e më tutjeshme në veprimtarinë tonë humane, duke shtuar se Komuna e Suharekës është e para që ma jep një titull të tillë”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës