Tërmeti me magnitudë 2.9 shkallë ‘dridh’ Kosovën

Sot rreth orës 02:47 ka ndodhur një tërmet në Kosovë.

Sipas raportimeve nga terreni tërmeti është ndjerë kryesisht në pjesën jugore të Kosovës dhe në Suharekë.

Tërmet me magnitudë 2.9 shkallë të Rihterit, ka goditur në jug-perëndim të Dragashit, në Kosovë, rreth orës 02:47, shkruan SuharekaOnline.

Në të njëjtën kohë gjithashtu është regjistruar edhe një tërmet në veri të Republikës së Maqedonisë të Veriut, saktësisht në Gostivar, në kufi me Komunën e Dragashit.

RAPORTO