Rritet numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës (ShSKUK) përmes një njoftimi, ka bërë të ditur se 11 pacientë të konfirmuar me COVID-19 janë të shtrirë në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme.

08.01.2022 / Lajme

Rritet numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19
Foto: Ilustrim

Ndërkaq, në trajtim janë edhe 22 të tjerë post-COVID.

Me oksigjeno-terapi janë 11 pacientë, kurse  në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive nuk ka të shtrirë asnjë pacient.


Ndryshe, ShSKUK gjatë ditës së djeshme kishte njoftuar se 6 pacientë me COVID-19 janë të shtrirë në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme.

Njoftimi i plotë:

ShSKUK: Të shtrirë 11 pacientë të konfirmuar me Covid-19 dhe 22 post Covid

Në bazë të raporteve të datës 8 janar 2022 nga njësitë përbërëse të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës  të shtrirë janë 11 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 22 të tjerë post-Covid.

Me oksigjeno-terapi janë 11 pacientë, kurse  në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive nuk ka të shtrirë asnjë pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 7  pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 20  pacientë  post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka  pacient 

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 4 pacientë

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *