Bizneset Vende Pune Ofertat

Gjendja në vendkalimet kufitare, kolona më së shumti te Dheu i Bardhë

Gjendja në vendkalimet kufitare, kolona më së shumti te Dheu i Bardhë

24.07.2023 Lajme

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Në dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Dheu i Bardhë dhe Muçibabë po vazhdon të ketë kolona edhe gjatë ditës së sotme.

Të dhënat e fundit të publikuara në ora 13:07 nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, bëhet e ditur se kolonat te Dheu i Bardhë arrijnë deri 1200 metra, pritja e qytetarëve në këtë pikë është deri në dy orë.

Në pikën tjetër kufitare, Muçibabë, kolonat arrijnë deri 400 metra, qytetarët po presin deri 40 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare nuk raportohet për kolona, ndërsa dalja dhe hyrja në territorin e Kosovës mund të bëhet nga tre deri në pesë minuta.

FLUKSI NË PIKAT E KALIMIT KUFITAR

Pikat e Kalimit KufitarHyrje (min)Dalje (min)Kolona (metra) 
Hyrje
Kolona (metra) 
Dalje
Qafë e Prushit03-0503-050000
Qafë e Morinës03-0503-050000
Kullë03-0503-050000
Bërnjak03-0503-050000
Glloboqicë03-0503-050000
Stançiq03-0503-050000
Vërmicë05-1003-055000
Hani i Elezit03-0503-050000
Jarinje03-0503-050000
Mutivodë10-1503-050000
Muçibabë4003-0540000
Dheu i Bardhë12003-05120000
Merdarë03-0503-050000
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
FURRA PIZZERIA KOSOVARJA2 Gastronomi Rr.Xhavit Syla Suharek,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende89 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë