A duhet të merret edhe doza e tretë e vaksinës, flet infektologu Tolaj

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga 9 dhjetori në Kosovë do të jepet edhe doza e tretë e vaksinës anti-COVID.

08.12.2021 / Lajme

A duhet të merret edhe doza e tretë e vaksinës, flet infektologu Tolaj
Foto: Ilustrim

Infektologu Ilir Tolaj tha se marrja e dozës së tretë të vaksinës anti-COVID është vendim i qëlluar.

Ai theksoi se nevoja për të marrë dozën e tretë është urgjente.


“Ne duhet të pranojmë që e kemi një numër të volitshëm të atyre që janë vaksinuar deri më tani. Dhe nuk duhet ta humbim rastin dhe nuk duhet ta lejojmë që niveli i imunitetit për shkak të dozës së tretë.

Prandaj, mendoj që në kuadër të rrethanave që janë edhe për variantin e ri Omicron, por edhe të ndonjë varianti të ri që eventualisht mund të shfaqet, nevoja për vaksinim edhe me dozën e tretë është urgjente dhe vendimi është i qëlluar”, tha Tolaj në Klan Kosova.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *