Numërohen mbi 99% të votave, vazhdon të prijë LVV me 47.88%

Numërohen mbi 99% të votave, vazhdon të prijë LVV me 47.88%
Çlirim Gashi

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet e 99.16 për qind të votave.

Sipas rezultateve preliminare del se Lëvizja Vetëvendosje (LVV) është e para me rreth 376 mijë e 933 vota.

Lëvizja Vetëvendosje prinë e para me 47.88% të votave, pastaj PDK’ja me 17,36% të votave, LDK me 13.08%, ndërsa AAK 7.41%.

Nisma Socialdemokrate deri në këto momente sipas të dhënave të KQZ-së nuk e kalon pragun e që gjithsej ka 2.58% të votave apo 20 mijë e 339 vota.

Rikujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje është duke prirë edhe në Komunën e Suharekës me 37.54% apo 9 mijë e 557 vota.

LEXO EDHE:  Mbi 2 mijë mërgimtarë kanë aplikuar deri më tani për të votuar në zgjedhjet lokale

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Leshan fiton Lëvizja Vetëvendosje me 279 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Greikoc fiton Lëvizja Vetëvendosje me 519 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Bukosh fiton Lëvizja Vetëvendosje me 230 vota