Tre të lënduar nga aksidenti në Zonën Industriale në Shirokë

Gjatë ditës SuharekaOnline ka raportuar se në unazën që lidhë Zonën Industriale – Shirokë me qytetin ka ndodhur një aksident në të cilin janë përfshirë dy vetura.

27.11.2021 / Suhareka

Tre të lënduar nga aksidenti në Zonën Industriale në Shirokë
Foto: Ilustrim

Rastin për SuharekaOnline, e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës në rajonin e Prizrenit, ku kanë bërë të ditur se si pasojë e aksidentit janë lënduar tre persona.

Sipas policisë shkaktar i aksidentit ka qenë mos respektimi i rregullave të trafikut, ku në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Suharekë kanë kërkuar ndihmë tre persona.


Tutje nga policia bëhet e ditur se të lënduarit kanë pësuar lëndime të lehta trupore dhe pas trajtimit janë liruar në shtëpi. Në aksident janë përfshirë dy vetura me targa vendore.

Gjithashtu, rikujtojmë se Policia e Kosovës vazhdimisht po apelon te drejtuesit e automjeteve për respektimin e rregullave të komunikacionit sidomos në rastet kur kushtet atmosferike nuk janë të përshtatshme.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *