Sot shënohet 13 Qershori, Dita e Çlirimit të Suharekës

Sot shënohet 13 Qershori, Dita e Çlirimit të Suharekës
Çlirim Gashi

13.06.2021 / Suhareka


Sot në qytetin e Suharekës me një sërë homazhesh do të shënohet Dita e Çlirimit, duke e kthyer kujtesën në këtë ditë që shënoi fillimin e një epoke të re në liri.

Aktivitetet do të fillojnë nga ora 10:00 me homazhet tek varrezat e dëshmorëve, tek shtatoret e heronjve Besim Ndreca, Fadil Vata.

Po ashtu do të bëhen homazhe edhe te përmendorja e dëshmorit Kenan Halimi, Te përmendorja e Viktimave Civil, Te shtatorja e Ukë Bytyçit, Te përmendorja e gazetarëve gjermanë në Duhël dhe te kompleksi i varrezave të dëshmorëve në Greiçevc (Carrlevë).

Po ashtu do të ketë ceremoni për zbulimin e pllakës memoriale në vendin e rënies të dëshmorit Fadil Elshani – Sopijë./SuharekaOnline/

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit