Një person në Peqan kanoset përmes mesazheve nga një tjetër që jeton në Gjermani

Një person në Peqan kanoset përmes mesazheve nga një tjetër që jeton në Gjermani
Eurolinda Zenelaj

28.04.2021 / Suhareka

Së fundmi rrjetet sociale janë ndër më të përdorurat, e të cilat fatkeqësisht nga disa persona edhe po shfrytëzohen për kanosje e shantazhe.

Për raste të tilla pothuajse çdo ditë ndëgjojmë e lexojmë, një dukuri e tillë po i shqetëson edhe qytetarët e Komunës së Suharekës.

Të martën në fshatin Peqan të Suharekës përmes rrjetit social ‘facebook’, është kanosur një person, i cili ka njoftuar edhe Policinë e Kosovës në Suharekë.

Lajmin për SuharekaOnline e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, togeri Shaban Osmanollaj, i cili ka thënë se dje rreth orës 19:00 një banorë nga fshati Peqan i Suharekës ka informuar policinë se është duke pranuar mesazhe në rrjetin social në facebook dhe duke u kanosur nga një person i dyshuar, duke shtuar se i njëjti iu ka dërguar mesazhe kërcënuese edhe familjarëve të viktimës.

Osmanollaj ka thënë se i dyshuari sipas mesazheve që ka dërguar pretendohet se jeton jashtë vendit, përkatësisht në shtetin e Gjermanisë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, togeri Shaban Osmanollaj ka thënë se pasi është informuar prokurori i shtetit, rasti është inicuar dhe i njëjti është duke u hetuar nga policia si rast ”Kanosje”.

RAPORTO