Bizneset Vende Pune Ofertat

Ndahen mbi 159 mijë euro për ndërtimin e disa rrugëve lokale në Komunën e Suharekës

Ndahen mbi 159 mijë euro për ndërtimin e disa rrugëve lokale në Komunën e Suharekës

02.08.2023 Suharekë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Komuna e Suharekës ka njoftuar për ndërtimin e disa rrugëve lokale në disa fshatra të Suharekës.

Komuna e Suharekës ka njoftuar për dhënien e disa kontratave për ndërtimin e disa rrugëve lokale në disa prej fshatrave të komunës, ku disa prej tyre thuhet se janë në fazën e dytë të ndërtimit, shkruan SuharekaOnline.

Nga njoftimet e Komunës së Suharekës, bëhet e ditur se për ndërtimin e këtyre rrugëve janë ndarë rreth 159, 650. 96 euro.

Në njoftimet e Komunës së Suharekës thuhet se do të ndërtohen: Rrahman Bytyqi, Demir Hamza, Dy Gurët-vazhdim, Lagja Beiqaj, Djemt e lirisë-Faza II, ndërtimi i rrugëve lokale Bullakët-vazhdim, Nur Ramadani-segment, Demajt Nishor.

Për këto rrugë nga komuna janë ndar 41,524.37 euro.

Tutje thuhet se ndërtimet e rrugëve do të bëhen edhe në rrugët: Ramë Ahmeti vazhdim dhe 5 Maji- Faza II dhe ndërtimi i rrugëve lokale Jakup Salihu, Halil Bajselmani Maqitevë.

Për ndërtimin e këtyre rrugëve bëhet e ditur se janë ndarë 45,398.86 euro.

Tutje, bëhet e ditur se ndërtime do të ketë edhe në rrugët: Afrim Bucaj dhe segmenti Tahir Sinani- vazhdim i sgementit.

Për vazhdimin e këtij segmenti janë ndarë 40,000.00 euro.

Poashtu, ndërtime thuhet se do të ketë edhe në rrugët: Lagja Tafolli- vazhdim, Lagja Vrella-vazhdim (faza II), vazhdim i rrugës në lagjen e Tafolli Qadrak.

Për ndërtimin e këtyre rrugëve janë ndarë 32,421.96 euro.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
FURRA PIZZERIA KOSOVARJA2 Gastronomi Rr.Xhavit Syla Suharek,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende89 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë