Dubravë, i vënë zjarrin mbeturinave, përfshihet nga zjarri një arë prej 3.6 hektarë me grurë

Dubravë, i vënë zjarrin mbeturinave, përfshihet nga zjarri një arë prej 3.6 hektarë me grurë
Taulant Krasniqi

13.07.2021 / Suhareka

Një zjarr i madh ka përfshirë hektarë të mbjella në fshatin Dubravë të Suharekës.

Në raportin e policisë thuhet se viktima mashkull ka informuar se ara e tij prej 3.6 hektar, e mbjellur me grurë, është përfshirë në zjarr.

Dyshohet se zjarri është përhapur, pasi që persona të pa njohur i kanë vënë zjarrin disa mbeturinave.

Sipas viktimës, dëmi është i konsiderueshëm. Rasti është duke u hetuar.

LEXO EDHE:  Brenda 24 ore mbi 100 aksidente trafiku, një prej tyre me fatalitet

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit