Aksidenti në rrugën Reshtan-Suharekë, lëndohen 4 persona, njëri dërgohet në QKUK

Aksidenti në rrugën Reshtan-Suharekë, lëndohen 4 persona, njëri dërgohet në QKUK
Taulant Krasniqi

15.07.2021 / Suhareka

Një aksident trafiku ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në rrugën Reshtan-Suharekë.

Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se ka ndodhur një aksident trafiku në mes të dy veturave me targa vendore me ngasës meshkuj.

Sipas policisë aksidenti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme rreth orës 17:30.

Si pasojë e aksidentit përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar edhe dy drejtuesit e veturave si dhe dy pasagjerë.

Të lënduarve iu është ofruar tretman mjekësor në QKMF në Suharekë e më pas njëri nga të lënduarit është dërguar për tretman të mëtutjeshëm mjekësor në QKUK-Prishtinë.

LEXO EDHE:  Brenda 24 ore mbi 100 aksidente trafiku, një prej tyre me fatalitet

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit