Vraniq, ekspozoi kallashin, policia arreston 38-vjeçarin

Mbajtje në pronësi kontroll, posedim apo shfrytëzim i paautorizuar të armës.

Vraniq, ekspozoi kallashin, policia arreston 38-vjeçarin

Me datë 15 qershor 2022, policia në Suharekë ka pranuar një informatë se në fshatin Vraniq të Suharekës, një person e ka ekspozua armën.

Me këtë rast hetuesit policor duke punuar me profesionalizëm, pas ekzaminimit të telefonit të dyshuarit nga AFK-ë ka rezultuar një video ku i dyshuari shihet duke e ekspozuar armën AK-47.


Lidhur me këtë kanë arritur të ndalojnë të dyshuarin dhe ti sekuestrojnë në cilësinë e provave materiale armën: Një pushkë automatike AK-47 dhe një karikator me 13 copë fishekë të cal. 7.62 mm.

I dyshuari R.K, i lindur më 1984 m/sh/k është shoqëruar në stacionin policor në Suharekë, është intervistuar lidhur me rastin.

Për të gjitha veprimet policore është njoftuar prokurori kujdestar për krime te rënda dhe me urdhër të tij është iniciuar rast “Mbajtje ne pronësi kontroll, posedim apo shfrytëzim ia pa autorizuar i armës”, “Përdorim i Armës” , rasti në procedurë te rregullt.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë