Bizneset Vende Pune Ofertat

“Rekord i zi” – 131 aksidente për 24 orë, dy përfundojnë me fatalitet

“Rekord i zi” – 131 aksidente për 24 orë, dy përfundojnë me fatalitet

01.08.2023 Ligji

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Mosrespektimi i rregullave në trafik, shpejtësia e madhe, kushtet jo të mira të rrugës, përdorimi i telefonit mobil gjatë ngasjës janë disa nga faktorët nga të cilët shkaktohen aksidentet në trafik.

Edhe gjatë ditës së hënë është regjistruar numër i madh i aksidenteve në trafik, raporton SuharekaOnline.

Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se në 24 orëshin e fundit janë regjistruar 131 aksidente trafiku, prej të cilave 36 kanë përfunduar me persona të lënduar, ndërsa 95 të tjera me dëme materiale.

Fatkeqësisht gjatë ditës së hënë dy aksidente trafiku kanë përfunduar me fatalitet.

Poashtu, gjatë ditës së hënë Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 1.800 tiketa trafiku për kundërvajtje.

Gjatë ditës së hënë dy aksidente trafiku janë regjistruar edhe në Komunën e Suharekës, njëri në magjistralen Suharekë-Prizren në fshatin Greijkoc të Suharekës, ku të lënduar kanë mbetur 3 zyrtar policor.

Suharekë 31.07.2023-06:40. Një femër kosovare, deri sa ishte duke drejtuar veturën  me targa vendore godet një automjet tjetër me targa vendore. Si pasoje e aksidentit lëndime trupore marrin vozitësi i automjetit dhe dy pasagjeret, meshkuj kosovarë te cilët kanë pranuar tretman mjekësor.” thuhet në raportin e policisë.

Poashtu, një tjetër aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Vraniq-Bukosh të Suharekës, ku kanë mbetur të lënduar dy persona të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit e më pas njëri është dërguar në QKUK.

Suharekë 31.07.2023-18:30.  Raportohet për një aksident trafiku në  mes të dy automjeteve me ngasës meshkuj kosovarë. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore ka pësuar njëri nga drejtuesit dhe një pasagjerë të cilët kanë pranuar tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit, ku njëri prej tyre është dërguar në QKUK për tretman të vazhdueshëm.” thuhet tutje në raport.

Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende97 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë