Një person me të meta psiqike ngacmon seksualisht një femër në Prizren

  • 03.12.2022
Një person me të meta psiqike ngacmon seksualisht një femër në Prizren

Ngacmimi seksual është njëri nga fenomenet më shqetësuese në vendin tonë dhe njëri ndër sfidat më të mëdha për institucionet e Kosovës.

Një rast i ngacmimit seksual është raportuar në Stacionin Policor në Prizren nga një femër, raporton SuharekaOnline.

Viktima kishte raportuar se ishte ngacmuar seksualisht nga një person që kishte të meta psiqike rreth orës 08:30.


Si pasojë e ngacmimit viktima ka pranuar tretman mjekësor pasi që e njejta ishte e shqetësuar, ndërsa i dyshuari është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin Psikiatrik dhe më pas i njejti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Rasti në fjalë është konfirmuar edhe nga policia ku rasti është inciuar si “ngacmim seksual”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë