Dhuna ndaj grave nuk ka të ndalur, të hënën policia arrestoi dy të dyshuar një në Mushtisht dhe një në Prizren

  • 06.12.2022
Dhuna ndaj grave nuk ka të ndalur, të hënën policia arrestoi dy të dyshuar një në Mushtisht dhe një në Prizren

Dhuna në familje vazhdon të mbetet njëra nga çështjet më shqetësuese të shoqërisë, të cilat pothuajse çdo ditë raportohen në Policinë e Kosovës.

Rastet e dhunës në familjet kosovare po vazhdojnë të rriten, ndërkohë që çdo ditë e më shumë gratë janë ato që po përjetojnë dhunë fizike e psikike nga bashkëshortët e tyre, por kanë frikë t’i denoncojnë.

Gjatë ditës së hënë në Stacionin Policor në Suharekë edhe në atë të Prizrenit janë lajmëruar dy raste të dhunës në familje.


Policia e Kosovës bën të ditur se gjatë ditës së hënë në dy raste të ndara viktimat femra, kanë raportuar se janë sulmuar fizikisht nga bashkëshortët e tyre.

Gruaja nga Prizreni e kishte raportuar burrin e saj si pasoj që i njejti vazhdimisht kishte ushtruar dhunë ndaj viktimës.

Ndërsa, ajo nga fshati Mushtisht fillimisht nuk ka guxuar të jap deklaratë për shkak të frikës nga burri i saj, e më pas ka rrëfyer kërcënimet dhe dhunën që ka përjetuar nga i dyshuari. Në shtëpinë e tyre, policia ka gjetur disa gëzhoja, çka ka ngritur dyshimet se burri i dyshuar posedon armë pa autorizim.

Kjo ka bërë që të bëhet kërkesë për kontroll në këtë shtëpi, me ç’rast u gjetën dy armë e dhjetëra fishekë që u konfiskuan nga policia.

Policia bën të ditur se të dy të dyshuari janë arrestuar, pastaj me vendim të prokurorit i dyshuari nga Prizreni është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa, i dyshuari nga Mushtishti i Suharekës është dërguar në mbajtje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë