Arrestohet një i dyshuar në Prizren pasi u kap me 11.27 gram marihuanë, lirohet nga prokurori

  • 30.03.2023
Arrestohet një i dyshuar në Prizren pasi u kap me 11.27 gram marihuanë, lirohet nga prokurori

Rastet e përdorimit të lëndëve narkotike nga të rinjët kosovar mbeten shqetësuese për shoqërinë e poashtu në veçanti edhe sfiduese për institucionet e vendit.

Policia e Kosovës në Prizren dje ka arrestuar një person të dyshuar për posedim të substancave naroktike, raporton SuharekaOnline.

Në raportin e policisë bëhet e ditur se të mërkurën rreth orës 00:15 policia gjatë një kontrolli tek një person ka gjetur dhe sekuestruar 11.27 gram substancë e cila dyshohet të jetë e llojit marihuanë.


Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Rr. Gani Bajraktari, Prizren 29.03.2023 – 00:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur dhe sekuestruar 11.27 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit Marihuanë. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë