Suharekë, këta janë anëtarët e komisioneve për vlerësimin e ofertave për shfrytëzim afatshkurtër dhe afatgjate të pronës

  • 09.08.2022
Suharekë, këta janë anëtarët e komisioneve për vlerësimin e ofertave për shfrytëzim afatshkurtër dhe afatgjate të pronës

Është formuar komisioni për zbatimin e procedurave dhe vlerësimin e ofertave për dhënien në shfrytëzim afatshkurtër të pronës së paluajtshme të Komunës, për parcelat P-72116046-00260-0 dhe P-72116046-00263-0, sipas vendimit paraprak 01-Nr-016-38802, të datës 29.06.2022.

Komisioni nga neni 1 i këtij vendimi përbëhet prej 5 anëtarëve dhe do të jetë kjo përbërje:


1. Saranda Bajraktari – AAK – përfaqësuese nga Kuvendi i Komunës;
2. Kushtim Kuçi – LDK – përfaqësues nga Kuvendi i Komunës;
3. Visar Kuçi – përfaqësues nga Ekzekutivi i Komunës;
4. Armend Krasniqi – përfaqësues nga Ekzekutivi i Komunës;
5. Zana Gashi – përfaqësuese nga sektori jo qeveritar.

Në nenin 3 të këtij vendimi thuhet se komisioni do të kryen punën pas marrjes së vendimit paraprak nga Kuvendi i Komunës për dhënien në shfrytëzim afatshkurtër të pronës së paluajtshme të Komunës.

Për punën që do ta kryej komisioni do të kompensohet nga 50€, për çdo mbledhje (seancë) që do ta mbajë, pagesa bëhet nga mjetet vetanake të Komunës së Suharekës.

Ndërkaq, anëtarët e komisionit të lartcekur nuk mund të paguhen më shumë se 6 mbledhje (seanca) të cilat mbahen brenda vitit kalendarik.

Po ashtu, është formuar komisioni për zbatimin e procedurave dhe vlerësimin e ofertave për dhënien në shfrytëzim afatgjatë të pronës së paluajtshme të Komunës, për parcelën P-72116029-00333-2, si pas vendimit paraprak 01-Nr-016-38804, të datës 29.06.2022.

Komisioni nga neni 1 i këtij vendimi përbëhet prej 5 anëtarëve dhe do të jetë kjo përbërje:

1. Elmaze Bytyçi – LDK – përfaqësuese nga Kuvendi i Komunës;
2. Dardan Berisha – PDK- përfaqësues nga Kuvendi i Komunës;
3. Albulena Kokollari – përfaqësuese nga Ekzekutivi i Komunës;
4. Enver Shabani – përfaqësues nga Ekzekutivi i Komunës;
5. Erza Muqa – përfaqësuese nga sektori jo qeveritar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë