Pensionimi i nënkryetarës së Suharekës, Muharremaj nuk ka emër konkret për zëvendësimin e saj

  • 28.12.2022
Pensionimi i nënkryetarës së Suharekës, Muharremaj nuk ka emër konkret për zëvendësimin e saj

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj gjatë ditës së mërkurë ka mbajtur konferencë për media ku ka raportuar për punën dhe zhvillimet e vitit 2022.

Muharremaj, ndër tjerash në konferencën e mbajtur për media ka njoftuar se nuk do të ketë ndryshime të stafit sa u përketë drejtorive të Komunës së Suharekës.

Ndërsa, SuharekaOnline mëson se në prill të vitit 2023, nënkryetarja aktuale e Komunës së Suharekës, Mihrije Suka do të pensionohet.


Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj është pyetur se a ka ndonjë emër konkret, që pritet ta zëvëndësoj nënkryetaren, dhe të emërohet nënkryetar/e e Komunës së Suharekës, mirëpo Muharremaj tha se në politikë nuk duhet të ketë pensionime puna duhet të vazhdohet, përgjigjje kjo e cila lë të kuptohet se Suka mund të vazhdojë punën e saj edhe pas pensionimit.

Në përgjigjjen e pyetjes se a do të vazhdojë nënkryetarja aktuale punën edhe pas pensionimit, Muharremaj ka thënë se as nuk mund ta pohoj e as nuk mund ta mohoj një gjë të tillë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë