Muharremaj e Kotorri takim me fermerët për subvencionimin e prodhuesve të qumështit

Takimi me fermerë për subvencionimin e prodhuesve të qumështit.

Muharremaj e Kotorri takim me fermerët për subvencionimin e prodhuesve të qumështit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj së bashku me drejtorin e Bujqësisë, Ardian Kotorri, kanë pritur në takim fermerët të cilët merrem me prodhimin e qumështit.

Biseduan veçanërisht për rolin e rëndësishëm që kanë këta fermerë në sektorin e bujqësisë.


Po ashtu i njoftuan për planet dhe projektet e komunës për sektorin e bujqësisë për këtë vit, e që natyrisht ata do të jenë në fokus të veçantë për përkrahje e për subvencione lokale e qendrore.

Fermerët i kanë falënderuar kryetarin Muharremaj dhe drejtorin Kotorri për përkrhaje të vazhdueshme në punën e tyre e që Komuna e Suharekës po e subvencionon qumështin me 3 cent për litër.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë