Sonte në Kosovë arrin kontingjenti i parë i vaksinave antiCOVID

28.03.2021

Sonte do të vijë në Kosovë kontigjenti i parë i vaksinave kundër COVID-19. Ato do t’i presin kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media ka njoftuar se ceremonia e pranimit të vaksinave do të mbahet në aeroportin “Adem Jashari” me fillim nga ora 20:15. “Ju […]

Sonte në Kosovë arrin kontingjenti i parë i vaksinave antiCOVID Foto: Ilustrim

Sonte do të vijë në Kosovë kontigjenti i parë i vaksinave kundër COVID-19.

Ato do t’i presin kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media ka njoftuar se ceremonia e pranimit të vaksinave do të mbahet në aeroportin “Adem Jashari” me fillim nga ora 20:15.

“Ju njoftojmë se sot, 28 mars 2021, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, do të marrin pjesë në ceremoninë e pranimit të kontingjentit të parë të vaksinave kundër COVID-19. Ky kontingjent është mundësuar nga organizata UNICEF, nëpërmjet programit COVAX. Ceremonia e pranimit të vaksinave mbahet në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, (para terminalit VIP), me fillim nga ora 20:15″, thuhet në komunikatë.

Agjenda e ceremonisë:

-20:15 – Fillimi i ceremonisë
-20:20 – Fjalimet (Kryeministri, Ministri i Shëndetësisë, përfaqësuesi i Zyrës së BE-së, ambasadorët e QUINT-it,  përfaqësuesi i UNKT-së)