Rrugë e pakalueshme si pasojë e reshjeve të borës, mbyllet përkohësisht një pikë kufitare në Kosovë

  • 27.01.2023
Rrugë e pakalueshme si pasojë e reshjeve të borës, mbyllet përkohësisht një pikë kufitare në Kosovë

Reshjet e shumta të borës dhe rrëshqitjet e dheut kanë bërë që të mbyllet përkohësisht një pikë kufitare në Kosovë.

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se komunikacioni në rrugën Rozhaje – Kullë – Pejë është ndërprerë për të gjitha kategoritë e mjeteve.

Sipas njoftimit të MPB-së më sakt të Qendrës Ndërkombëtare për Menaxhimin Kufitar, tregohet për gjendjen e rrugëve në Kosovë, thuhet se magjistralja Pejë-Kullë ka dëborë dhe se e njëjta është e mbyllur pët të gjitha kategoritë e automjeteve.


E si pasojë e kësaj, vendkalimi kufitarë Kulla, është mbyllur përkohësisht.

GJENDJA E RRUGËVE QË SHPIEJNË NË PIKAT E KALIMIT KUFITAR

MagjistraljaDëborëAkullMjegullRrëshqitje
dheu
Kalueshmëria
Kaçanik – Hani i ElezitJOJOJOJOE kalueshme
Fush-Pajtimit -GlloboçicëPOJOJOJOE kalueshme
Gjilan – Dheu i BardhëJOJOJOJOE kalueshme
Gjilan – Muçibabë JOJOJOJOE kalueshme, 
Pejë – KullëPOJOPOJOE mbyllur per te gjitha automjetet
Gjakovë – Q.MorinëJOJOJOJOE kalueshme, 
Gjakovë –  Q.PrushitPOJOJOJOE kalueshme, 
Prizren – VërmicëJOJOJOJOE kalueshme
Prishtinë – MutivodëPOJOJOJOE kalueshme
Podujevë – MerdarëJOJOJOJOE kalueshme
Mitrovicë – BërnjakJOJOJOJOE Kalushme
Mitrovicë – JarinjeJOJOJOJOE kalushme
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë