Operacioni “Bardhoshi”, arrestohen pesë persona – konfiskohen 75 kilogramë marihuanë

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë e Shtetit kanë realizuar me sukses një operacion policor në luftën kundër trafikimit me narkotikë.

11.11.2021 / Lajme

Operacioni “Bardhoshi”, arrestohen pesë persona – konfiskohen 75 kilogramë marihuanë
Foto: Ilustrim

Në këtë operacion policor janë arrestuar pesë persona si dhe janë konfiskuar 75 kilogramë marihuanë.

Policia e Kosovës ka mbajtur një konferencë për media, ku Reshat Murseli ka thënë se hetimet për këtë operacion të koduar “Bardhoshi” kanë filluar para disa muajsh.


“Policia e Kosovës, ka realizuar një operacion të suksesshëm të koduar ‘Bardhoshi’. Operacioni ka filluar pasditen e djeshme. 20 kilogramë marihuanë janë konfiskuar në një veturë e cila ishte në lëvizje në rrugën Prishtinë – Mitrovicë, kurse 55 kilogram marihuanë janë konfiskuar në shtëpinë e njërit të dyshuar tjetër.

Janë sekuestruar 193 fishekë, tri vetura, 6 telefona, 1 mijë e 600 euro, dhe 2 mije e 700 dinar të Serbisë. Gjithashtu me rastin e njëjtë janë arrestuar edhe disa persona në Prishtinë, dhe Ferizaj”, deklaroi ai.

Po ashtum, Murseli bëri të ditur se personat e arrestuar janë dërguar në mbajtje.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *