Nga nesër në Kosovë pritet të rikthehen rrebeshet e shiut

  • 28.09.2022
Nga nesër në Kosovë pritet të rikthehen rrebeshet e shiut

Gjatë ditës së nesërme në territoret tona pritet të ketë zhvillime të vranësirave të shiut të cilat pritet të kushtëzojnë rrebeshe lokalisht të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Këto zhvillime do të jenë të karakterit lokal dhe nuk do të kapin tërë territorin.

Zhvillime më të forta parashihen në veri-veriperëndim-qendër të Shqipërisë, duke mos përjashtuar edhe jugun e vendit, jug të Malit të Zi, ndërsa zhvillime të stuhive lokale parashihen edhe në Maqedoninë Veriore dhe Kosovë, por në Kosovë dhe Maqedoni reshjet do të jenë më të lokalizuara dhe do të përfshijnë më pak territor.


Në Shqipëri për shkak të reshjeve të ditëve të kaluara çdo reshje e re intensive në zonat ku ka patur përmbytje mund të shkaktojë probleme të reja. /MeteoBallkan

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë