Nga 1 marsi ushqimi për studentët do të servohet brenda restorantit të mensës

​Nga 1 marsi ushqimi për studentët do të servohet brenda restorantit të mensës.

Nga 1 marsi ushqimi për studentët do të servohet brenda restorantit të mensës

Qendra e Studentëve njofton studentët banues se nga data 1 mars ushqimi në mensë do të servohet brenda restorantit të saj.

Për shkak të rekomandimeve të mëhershme nga IKSHPK, MASHT-i dhe MSH për shkak të gjendjes me pandemi COVID-19, shërbimi me ushqim deri më tani në mensë është servuar në formën “merr me vete”.


Vendimi që ushqimi në mensë të servohet brenda restorantit është marrë në kuadër të lehtësimit të masave të Qeverisë së Kosovës anti-COVID.

Njoftimi i plotë i Qendrës së Studentëve:

Njoftohen studentët banues në konvikte se në bazë të rekomandimeve të mehershme nga IKSHPK, MASHT-i dhe MSH për shkak të gjendjes me pandemi COVID-19 , shërbimi me ushqim deri me tani në mensë është servuar në formën “merr me vete”.

Në vendim e fundit të marr nga Qeveria e Kosovës për lehtësimin e masave me covid19, Qendra e Studentëve njofton studentët banues se nga data 01 mars 2022 ushqimi në mensë do të servohet brenda restaurantit të mensës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë