Moti sot kryesisht i vranët, me kushte për reshje shiu dhe bore

Moti sot kryesisht i vranët, me kushte për reshje shiu dhe bore
Çlirim Gashi

24.03.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu e bore, ndërsa në viset malore parashihet të bie borë.

Sipas njoftimit temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet 3-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s.

RAPORTO