Moti për dy ditët e ardhshme – Vranësira dhe reshje të dobëta shiu

Moti për dy ditët e ardhshme – Vranësira dhe reshje të dobëta shiu
Eurolinda Zenelaj

16.03.2021 / Lajme

Institui Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për dy ditët e ardhshme.

IHMK-ja ka bërë të ditur se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të dobëta shiu dhe bore, ndërsa në viset malore me reshje bore të intensitetit mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s.

RAPORTO