Kusari-Lila: Javën e ardhshme do të mbahen tri seanca, njëra për përvjetorin e Epopesë së UÇK-së

  • 03.03.2023
Kusari-Lila: Javën e ardhshme do të mbahen tri seanca, njëra për përvjetorin e Epopesë së UÇK-së

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit është vendosur që javën e ardhshme të mbahen tri seanca.

Kusari-Lila përmes një konference për media pas mbledhje së kryesisë tha se njëra prej tyre do të jetë në nderim të Epopesë së UÇK-së, më 6 mars.

“Sot u vendos që javën e ardhshme të mbahen tri seanca. E para më 6 mars për nder të Epopesë së UÇK-së.


E dyta është më 8 mars, ditën e mërkurë me fillim në orën 12:00 që është e caktuar si seancë me vazhdimin e pikave të papërfunduara të seancave të mëhershme, me agjendën e njëjtë, të cilën e kishim edhe ditën e djeshme, por për shkak të kërkesës për debatin parlamentar për dialogun Kosovë-Serbi, pikat mbeten të pa trajtuara.

Dhe seanca e re e kuvendit e cila është caktuar për ditën e enjte, me fillim në orën 10:00, përveç deklarimeve jashtë rendit të ditës dhe pyetjeve parlamentare në shqyrtim të dytë janë dy projektligje, ai për pyjet dhe për sigurinë e përgjithshme të produkteve….”, tha Kusari-Lila, raporton Telegrafi. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë