Komuna e Suharekës ndan mirënjohje për disa mësimdhënës

  • 07.03.2023
Komuna e Suharekës ndan mirënjohje për disa mësimdhënës

Në Ditën e mësuesit, Komuna e Suharekës ka ndarë mirënjohje për më të dalluarit në fushën e arsimit.

Mirënjohjet i kanë ndarë Kryetari i Komunës, Bali Muharremaj, nënkryetarja, Mihrije Suka dhe drejtori i Arsimit, Remzi Bajselmani.

Me këtë rast kryetari Muharremaj, ka falenderuar dhe njiherit ka uruar të gjithë punonjësit e arsimit.


“Sot kanë festë mësimdhënësit e nxënësit, të gjithë ata që angazhohen në shkolla dhe institucione edukative arsimore.

Ka festë dhe ju falenderohet populli kudo.

Ju e mbajtët gjallë kombin dhe i dhatë dimenzion të qartë të ardhmes.

7 – Marsi është kujtesa jonë që shfaqet si respekt i përpjekjes në histori dhe detyrë e tashme dhe e ardhshme, për brezat në edukim dhe arsimim.

Urime dhe punë të mbarë ! “ ka thënë Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë