Gjatë ditës së dielë mot me diellë dhe vranësira të cilat në mbrëmje do të sjellin reshje bore

  • 04.02.2023
Gjatë ditës së dielë mot me diellë dhe vranësira të cilat në mbrëmje do të sjellin reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër gjatë ditës së dielë do të mbaj mot kryesisht me diell dhe vranësira.

IHK njofton se nesë gjatë ditës mbi vendin tonë do të mbizotëroj kryesisht mot me diellë dhe vranësira të cilat gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore.

Poashtu, temperaturat do të shënojne ulje në të dy vlerat extreme.


Ndërsa, do të fryej erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 – 6m/s.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë