Bizneset Vende Pune Ofertat

[FOTO] Përmbytjet në Slloveni, raportohet për 4 të vdekur, 5 holandezë të zhdukur dhe dëme katastrofike

[FOTO] Përmbytjet në Slloveni, raportohet për 4 të vdekur, 5 holandezë të zhdukur dhe dëme katastrofike

05.08.2023 Lajme

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Pasojat e përmbytjeve të së premtes në shtetin e Sllovenisë janë katastrofike. Pasdite ekspertët kanë ekzaminuar sërish rrëshqitjen e dheut në rajone të ndryshme dhe ka nisur edhe evakuimi i banorëve. Ai do të zgjasë deri në orën 7 të mëngjesit.

Sipas të dhënave të fundit, të paktën katër persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në Slloveni, mes të cilëve dy shtetas të Holandës.  Më pak shi ka rënë orët e fundit, situata në Slloveni po qetësohet dalëngadalë, ndonëse shumë lumenj mbeten të vërshuar dhe disa vende janë shkëputur nga bota.

Për shkak të reshjeve të dendura dhe vërshimit të lumenjve, disa mijëra banorë janë ende sot pa energji elektrike.

Si pasojë e përmbytjeve, të paktën pesë shtetas holandezë rezultojnë të zhdukur në Slloveni, njoftoi zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme holandeze për radion dhe televizionin holandez NOS. Në total, më shumë se 400 holandezë do të evakuoheshin nga kampet dhe dy vdiqën gjatë përmbytjeve.

Qeveria dhe ministritë kompetente janë njoftuar për iniciativën për hapjen e dyqaneve, e cila do të mundësonte riparimin më të shpejtë të dëmeve pas fatkeqësisë natyrore që goditi Slloveninë. Siç tha komandanti i mbrojtjes civile Sreçko Shestan, kjo mund të bëhet vetëm me urdhër të komandantit. Dekreti do të nxirret brenda një ore dhe do të mundësojë që dyqanet me ushqime, pajisje teknike dhe pajisje për fëmijë të jenë të hapura pavarësisht nga Ligji i Tregtisë edhe të dielave dhe festave.

Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë