Donald Trump i dhuron Kosovës “Çelësin e Shtëpisë së Bardhë”

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka dhuruar çelësin e Shtëpisë së Bardhë delegacionit kosovar.

Këtë e ka bërë të ditur Shefja e e Kabinetit të kryeministrit Avdullah Hoti, përmes një fotografie në facebook.

“Çelësi i Shtëpisë së Bardhë. Dhurata e Presidentit Trump”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e fotografisë.

Gjithashtu kujtojmë se Kosova dhe Serbia dje në Uashington kanë nënshkruar marrveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë në prezencë të Presidentit Donald Trump.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.