Blerim Kuqi e krahason Ramush Haradinaj me Skënderbeun 

  • 29.10.2022
Blerim Kuqi e krahason Ramush Haradinaj me Skënderbeun 

Ish-ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi, ka bërë një krahasim mes ish-udhëheqësit ushtarak, Gjergj Kastrioti Skënderbeu dhe Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kuqi për emisionin N’Konak me Islam Morinën, ka thënë se këta dy persona kanë tipare të njëjta kështu duke përmendur diplomacinë.

Madje ish-ministri ka vlerësuar lartë Haradinaj, duke u shprehur se një lider i tillë i duhet shumë vendit të Kosovës.


“Ramushin normalisht se e njohim mirë por mendoj që e njohim për aq sa më duhet me njoftë, të gjithë Skënderbeun e njohim për strateg luftarak bota e njeh si strateg ushtarak edhe ne shqiptarët e njohim për aftësitë e tij ushtarake por nuk e njohim si diplomat e Skënderbeu ka qenë shumë diplomat, të njëjtën gjë e mendoj edhe për Ramushin ne krejt e njohim Ramush Haradinaj për ushtarak por unë mendoj që Ramushi është shumë më i mirë se diplomat dhe burrështetas sot se sa ka qenë ushtarak.

Më vjen keq që është kriju një lloj trendi që Ramushin nuk e çmojnë për si diplomat dhe si burrështetas, Ramushi punon me shumë përkushtim kur e qet objektiven e vet punon në mënyrën e vet por Kosova ka nevojë shumë për Ramushin”, ka deklaruar Kuqi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë