BE-ja ua pranon Kosovës certifikatat e vaksinimit dhe testet ndaj COVID-19

Kur pandemia e Covid-19 thuajse ka mbaruar, Bashkimi Evropian ka vendosur të bëjë një lëshim për Kosovën.

BE-ja ua pranon Kosovës certifikatat e vaksinimit dhe testet ndaj COVID-19

Kur pandemia e Covid-19 thuajse ka mbaruar, Bashkimi Evropian ka vendosur të bëjë një lëshim për Kosovën.

Certifikatat e vaksinimit dhe testimet ndaj COVID-19 të qytetarëve të Kosovës nga sot do të pranohen nga Bashkimi Evropian.


“Nga sot, BE-ja do të fillojë të pranojë certifikatat e vaksinimit, testit dhe shërimit të COVID-19 të lëshuara nga Kosova”, kështu njoftoi zyra e BE-ë në Prishtinë.

“Kjo vlen për të gjitha certifikatat e lëshuara në përputhje me rregulloren e BE-së 2021/953 të Parlamentit Evropian dhe Këshillit”, shkruan në njoftim.

“BE-ja ka financuar zhvillimin e tyre”, njofton zyra e BE-së.

Aktualisht numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë mbetet i ulët, por ditëve të fundit, bazuar në të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë, ka rritje të rasteve.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë