88 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në spitalet e vendit

  • 08.08.2022
88 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në spitalet e vendit

Sipas njoftimit, në Klinikën Infektive janë të shtrirë 22 pacientë dhe dy të tjerë janë në mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi.

Raporti i datës 8 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:


Klinika Infektive, 22 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi;
Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë;
Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë;
Mjekimi Intensiv Qendror, 1 pacient.

Spitali i Gjakovës, 19 pacientë;
Spitali i Prizrenit, 8 pacientë;
Spitali i Pejës, 13 pacientë;
Spitali i Gjilanit, 5 pacientë;
Spitali i Mitrovicës, 1 pacient.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë