Mblidhet PDK e Suharekës, mbanë konferencë për media

Mblidhet PDK e Suharekës, mbanë konferencë për media
Eurolinda Zenelaj

30.04.2021 / Suhareka

Me 16 vota pro dhe 2 abstenime Asambleja Komunale në Suharekë ka miratuar propozimin e Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Suharekë që Gjimnazi ”Jeta e Re” të riemërohet me emrin Fadil Vata.

Në lidhje me këtë, PDK-Suharekë, ka mbajtur një konferencë për media, ku shefi i këtij grupi parlamentar, Jeton Rrakaqi ka shpalosur arsyet e këtij propozimi, raporton SuharekaOnline.

Mirëpo, gjatë kësaj konference, Asambleisti i Partisë Demokratike, dega në Suharekë, Arbërim Basha nuk i ka kursyer kritikat ndaj Kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, duke ia rikujtuar atij premtimet që i kishte dhënë në vitin 2017.

Për këto dhe informacione të tjera, ndiqeni videon e mëposhtme:

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit