Premier Liga, Manchester United – Leicester City, mungesat dhe formacionet e mundshme

Premier Liga, Manchester United – Leicester City, mungesat dhe formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

11.05.2021 / Sport

Manchester United dhe Leicester City do të përballen në kuadër të ligës kryesore të Anglisë, Premier Liga.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sot me fillim prej orës 19:00 në stadiumin “Old Trafford”.

Aktualisht në renditjen tabelare në Premier Ligë, Manchester United ndodhet në pozitën e 2-të me gjithsej 70 pikë, ndërsa Leicester City në pozitën e 4-të me 63 pikë.

Kur kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e takimit janë bërë publike formacionet e mundshme të të dy klubeve angleze.

Te Manchester United pritet të mungojnë Anthony Martial, Phil Jones, Daniel James dhe Harry Maguire për shkak të lëndimeve.

Ndërsa te Leicester City pritet të mungojnë James Justin, Harvey Barnes dhe Wes Morgan për shkak të lëndimeve.

Formacionet e mundshme

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Tuanzebe, Bailly, Telles; McTominay, Matic; Amad, Beek, Mata; Greenwood

Trajner: Ole Gunnar Solskjaer

Leicester City (3-4-2-1): Schmeichel; Amartey, Fofana, Söyüncü; Pereira, Praet, Tielemans, Thomas; Perez, Maddison; Iheanacho

Trajner: Brendan Rodgers

RAPORTO