Varane konfirmon largimin nga Man Utd me një video emocionuese

14.05.2024

Raphael Varane ka konfirmuar se do të largohet nga Manchester United në verë, pas skadimit të kontratës së tij, pas tre sezoneve në Old Trafford.

Varane konfirmon largimin nga Man Utd me një video emocionuese Foto: Ilustrim

Mbrojtësi shumë i trofeshëm mbërriti në klub nga Real Madrid në gusht 2021 dhe u zbulua në mënyrë të paharrueshme para tifozëve tanë vendas në ‘Teatrin e Ëndrrave’, përpara fitores ndaj Leeds United.

Megjithatë, kohës së tij në Old Trafford i ka ardhur fundi dhe është vet mbrojtësi francez që ka njoftuar largimin me anë të një video në profilin e tij privat.