Përfundon ndeshja në Suharekë, Ballkani e mposht Malishevën

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës.

I ri / Sport

Përfundon ndeshja në Suharekë, Ballkani e mposht Malishevën
Foto: Ilustrim

Në kuadër të kësaj xhiroje është zhvilluar edhe ndeshja mes Ballkanit dhe Malishevës në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani ka shënuar fitore ndaj Malishevës me rezultat 2-0.


Albion Rrahmani ka qenë vendimtar për Ballkanin në ndeshjen e sotme ndaj ish-skuadrës së tij, Malishevës.

I njohur si “Lewandowski i Malishevës”, Rrahmani ka shënuar golin e parë në ndeshje në minutën e 75.

Në minutat shtesë të ndeshjes, Ermal Krasniqi ka shënuar golin e sigurisë për suharekasit.

Me këtë fitore, Ballkani rikthehet në pozitën e dytë tabelare me 27 pikë, vetëm një më pak si lideri, Gjilani.

Vjen oferta më e madhe e vitit në Suharekë deri në 70% zbritje, Black Friday tashmë ka filluar!

Por, edhe për çmimet më të mira në treg, njëkohësisht duke u mundësuar klientëve çmimet më të mira jo vetëm...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *