Ndeshje interesante në Premier Ligë, Leicester City – Crystal Palace, formacionet e mundshme

Ndeshje interesante në Premier Ligë, Leicester City – Crystal Palace, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

26.04.2021 / Sport

Leicester City dhe Crystal Palace do të përballen në kuadër të ligës kryesore të Anglisë, Premier Liga.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sonte me fillim prej orës 21:00 në stadiumin “King Power Stadium”.

Aktualisht në renditjen tabelare në Premier Ligë, Leicester City ndodhet në pozitën e 3-të me gjithsej 59 pikë, ndërsa Crystal Palace në pozitën e 13-të me 38 pikë.

Kur kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e takimit janë bërë publike formacionet e mundshme të të dy klubeve angleze.

Formacionet e mundshme

Leicester City: Kasper Schmeichel, Caglar Soyuncu, Jonny Evans, Wesley Fofana, Timothy Castagne, Wilfred Ndidi, Youri Tielemans, Ricardo Pereira, Ayoze Perez, Kelechi Iheanacho, Jamie Vardy.

Trajner: Brendan Rodgers

Crystal Palace: Vicente Guaita, Joel Ward, Cheikhou Kouyate, Gary Cahill, Patrick van Aanhoit, Jordan Ayew, Luka Milivojevic, Jairo Riedewald, Eberechi Eze, Wilfried Zaha, Christian Benteke.

Trajner: Roy Hodgson

RAPORTO