Bashkëlojtarët e Ronaldos të ngopur me sjelljen e tij në Manchester United

  • 15.08.2022
Bashkëlojtarët e Ronaldos të ngopur me sjelljen e tij në Manchester United

Humbja 4-0 e Manchester United kundër Brentford të shtunën goditi rëndë, dhe Cristiano Ronaldo përsëri u bë kryetituj për të gjitha arsyet e gabuara.

Sjellja e veteranit nuk ka qenë deri në fund, dhe tani ka filluar të ndikojë në dhomën e zhveshjes në Old Trafford.


Një numër i mediave angleze po raportojnë madje se shokët e skuadrës së Cristianos, veçanërisht kapitenët e klubit, janë lodhur nga vazhdimi i tij.

Qëndrimi i tij mendohet të jetë i padurueshëm dhe ai është përshkruar si “një humor i keq në këmbë” nga disa afër dhomës së zhveshjes. Është e qartë se prania e tij tani po ka një efekt të dëmshëm për ata që e rrethojnë.

A mund ta ndërpresë Manchester United kontratën me Cristiano?

Cristiano Ronaldo ka një vit të mbetur në kontratën e tij në Old Trafford, dhe ka raporte në arenë që klubi mund të kërkojë të kërkojë kohë në periudhën e tij të dytë atje.

Dritarja e transferimeve është e hapur deri në fund të gushtit, por Jorge Mendes e ka kaluar verën duke u përpjekur të gjejë një klub të ri për lojtarin pasi ai mbetet i etur për të luajtur në Ligën e Kampionëve. Megjithatë, deri më tani, askush nuk ka qenë i gatshëm ta nënshkruajë atë.

Klubi dhe lojtari mund të gjejnë një marrëveshje për një ndërprerje reciproke. Ka ende një vit për të kandiduar në marrëveshjen e tij aktuale, me një opsion për 12 muaj shtesë pas kësaj.

Tani, megjithatë, duket e pamundur që ai të jetë në klub për shumë më gjatë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë