Bashkëlojtarët e Ronaldos të ngopur me sjelljen e tij në Manchester United

15.08.2022

Humbja 4-0 e Manchester United kundër Brentford të shtunën goditi rëndë, dhe Cristiano Ronaldo përsëri u bë kryetituj për të gjitha arsyet e gabuara. Sjellja e veteranit nuk ka qenë deri në fund, dhe tani ka filluar të ndikojë në dhomën e zhveshjes në Old Trafford. Një numër i mediave angleze po raportojnë madje se […]

Bashkëlojtarët e Ronaldos të ngopur me sjelljen e tij në Manchester United Foto: Ilustrim

Humbja 4-0 e Manchester United kundër Brentford të shtunën goditi rëndë, dhe Cristiano Ronaldo përsëri u bë kryetituj për të gjitha arsyet e gabuara.

Sjellja e veteranit nuk ka qenë deri në fund, dhe tani ka filluar të ndikojë në dhomën e zhveshjes në Old Trafford.

Një numër i mediave angleze po raportojnë madje se shokët e skuadrës së Cristianos, veçanërisht kapitenët e klubit, janë lodhur nga vazhdimi i tij.

Qëndrimi i tij mendohet të jetë i padurueshëm dhe ai është përshkruar si “një humor i keq në këmbë” nga disa afër dhomës së zhveshjes. Është e qartë se prania e tij tani po ka një efekt të dëmshëm për ata që e rrethojnë.

A mund ta ndërpresë Manchester United kontratën me Cristiano?

Cristiano Ronaldo ka një vit të mbetur në kontratën e tij në Old Trafford, dhe ka raporte në arenë që klubi mund të kërkojë të kërkojë kohë në periudhën e tij të dytë atje.

Dritarja e transferimeve është e hapur deri në fund të gushtit, por Jorge Mendes e ka kaluar verën duke u përpjekur të gjejë një klub të ri për lojtarin pasi ai mbetet i etur për të luajtur në Ligën e Kampionëve. Megjithatë, deri më tani, askush nuk ka qenë i gatshëm ta nënshkruajë atë.

Klubi dhe lojtari mund të gjejnë një marrëveshje për një ndërprerje reciproke. Ka ende një vit për të kandiduar në marrëveshjen e tij aktuale, me një opsion për 12 muaj shtesë pas kësaj.

Tani, megjithatë, duket e pamundur që ai të jetë në klub për shumë më gjatë.