Cristiano Ronaldo do ta nisë sezonin e Man United në Premier League nga stoli

  • 03.08.2022
Cristiano Ronaldo do ta nisë sezonin e Man United në Premier League nga stoli

Synimi i Cristiano Ronaldos për t’u larguar nga Manchester United ka qenë një nga temat e nxehta të kësaj vere.

Dëshira e tij për t’u larguar nga klubi pas dështimit për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve është gjithçka që është referuar kur flitet për sulmuesin portugez.


Ai nuk udhëtoi në kampin parasezonal të skuadrës në Tajlandë dhe Australi. I vetmi futboll që ka luajtur në parasezon ka qenë pjesa e parë kundër Rayo Vallecanos.

Me të ardhmen e tij ende të pazgjidhur, Premier League fillon këtë fundjavë pasi Brighton viziton Old Trafford të dielën.

Daily Mail raporton se Ronaldo nuk është pjesë e planeve të Erik ten Hag për të filluar hapjen e ligës. Në vend të kësaj, holandezi po kërkon të shpërblejë Jadon Sancho, Anthony Martial dhe Marcus Rashford për formën e tyre të mirë para-sezonale me Djajtë e Kuq.

I vetmi opsion aktualisht në tavolinë për Ronaldon për të startuar kundër Brighton është që Martial ende nuk është rikuperuar nga shqetësimi i barkut që e bëri atë të tërhiqej nga ndeshja kundër Atletico Madridit.

Megjithatë, nuk ka gjasa të jetë kështu dhe veteranit ka të ngjarë të kënaqet me stolin në rastin më të mirë.

Supozohet gjerësisht se Ronaldo dhe agjenti i tij, Jorge Mendes, kishin besim se një klub i madh do të kishte dashur të nënshkruante me ish-lojtarin e Real Madridit kur i thanë United se ai donte të largohej.

Asnjë ofertë nuk ka ardhur për të nga skuadrat e Champions League dhe tani atij i është dashur të kthehet në United dhe të fillojë përgatitjet për sezonin e ri.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë