Eliminoi Liverpoolin, Solskjaer i Man UTD-së: Mund të ndeshemi me më të mirët

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, është shprehur i ngazëllyer me fitoren ndaj Liverpoolit në FA Cup.

Manchester United ka mposhtur Liverpoolin dhe ka avancuar tutje në kuadër të FA Cup, “The Red Devils” u rikthyen dy herë nga avantazhi për ti mposhtur kampionët e Anglisë në një ndeshje spektakolare që përfundoi me rezultatin 3-2.

Solskjaer u shpreh i kënaqur për fitoren e Manchester United.

“Të fitosh si bëmë sot, me këtë zgjedhje lojtarësh dhe me mënyrën se si e bëmë dhe me mënyrën se si e shohim ekipin tonë, është një deklaratë e fortë për vetën tonë”, tha ai.

“Edhe për besimin tonë, dhe në këtë mënyrë me këtë lloj futbolli, mund të përballemi me çdokënd”, përfundoi Ole Gunnar Solskjaer.

RAPORTO