Ballkani synon fazën “Play-Off” në Ligën e Konferencës, gati për ndeshjen e sotme ndaj Klaksvik

  • 11.08.2022
Ballkani synon fazën “Play-Off” në Ligën e Konferencës, gati për ndeshjen e sotme ndaj Klaksvik

Klubi suharekas synon kalimin në fazën “Play-Off”, duke marrë parasysh ndeshjet e kaluara, Ballkani ka gjasa që ta realizojë këtë synim.

Djemtë nën udhëheqjen e trajnerit Ilir Daja kanë udhëtuar drejt Ishujve Faroe, ku edhe do ta luajnë ndeshjen kthyese dhe janë shprehut të gatshëm që të marrin rezultat pozitiv edhe në këtë sfidë, kjo pas fitores në ndeshjen e parë me rezultat 3-2.


Ky takim mes Klaksvikut dhe Ballkani do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:00 në stadiumin “Torsvollur” në Torshavn.

Në rast fitoreje, klubi i Ballkanit do të dërgohej në fazën “Play-Off”, ku e pret klubi shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Shkupi.

Ndërkaq, fitorja në këtë fazë do i dërgonte suharekasit në grupe të garës së tretë ekipore evropiane, në Ligën e Konferencës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë