Ballkani sot pret Llapin në Suharekë

  • 10.11.2022
Ballkani sot pret Llapin në Suharekë

Në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës sot do të zhvillohen dy ndeshje të zjarrta.

Kampioni në fuqi, Ballkani e pret në Suharekë skuadrën në krizë të rezultateve, Llapin dhe nga aty skuadra e Ilir Dajës kërkon vetëm fitore për t’iu ofruar edhe më shumë liderit të tabelës, Dritës.

Llapi i Tahir Batatinës është në krizë të rezultateve pasi që në pesë ndeshjet e fundit ka tri humbje, një barazim dhe një fitore. Ata renditen në vendin e nëntë me vetëm 16 pikë, raporton KosovaPress.


Sfida kryesore e kësaj xhiroje do të zhvillohet në qytetin e Gjilanit, aty ku sot ballafaqohen dy skiuadrat rivale të këtij qytetit, Gjilani dhe Drita.

Skuadra e Ardian Nuhiut është lidere e tabelës me 31 pikë dhe do të kërkojë që me fitore ta ruajë këtë pozitë, kurse Gjilani po kërkon stabilitet në lojë. Ekipi i Zekirja Ramadani pozicionohet në vendin e katërt me 23 pikë.

Të dy ndeshjet fillojnë nga ora 13:00.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë