Arrestohet një i dyshuar në Korishë pasi kanosi një person, policia sekuestron një revole dhe 5 fishekë

  • 31.03.2023
Arrestohet një i dyshuar në Korishë pasi kanosi një person, policia sekuestron një revole dhe 5 fishekë

Rastet e kanosjeve janë pothuajse rastet më të shpeshta të cilat raportohen në Policinë e Kosovës, si pasojë e mosmarrëveshjeve të ndryshme nga qytetarët.

Një gjë e tillë sa është shqetësuese aq është edhe sfiduese për institucionet e vendit.

Një rast i kanosjës është raportuar të enjten në Stacionin Policor në Prizren.


Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se dje rreth orës 16:00 ka arrestuar një person në fshatin Korishë i cili dyshohet se ka kanosur një person tjetër.

Poashtu, policia bën të ditur se nga i dyshuari është sekuestruar një revole dhe 5 fishekë.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë