Vendos KQZ, rinumërohen 23 vendvotime, 8 për kryetar komune dhe 15 të tjera për kuvende komunale

  • 21.10.2021
Vendos KQZ, rinumërohen 23 vendvotime, 8 për kryetar komune dhe 15 të tjera për kuvende komunale

Kjo pasiqë ato vendvotime nuk kanë mundur të procedohen si të rregullta, si shkak i problemeve të natyrave të ndryshme.

Gjithsej 23 vendvotime do të rinumërohen, 8 prej të cilave janë për kryetarë të komunave si dhe 15 vendvotimeve të tjera për kuvende komunale.


Gjithashtu, është bërë e ditur se fillimi i procesit të numërimit të tyre do të bëhet pasditen e së enjtes në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR).

Po ashtu, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) e ka lënë të hapur edhe mundësinë që kësaj liste t’i shtohet edhe ndonjë vendvotim tjetër për rinumërim.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë