Për 3 muaj në Suharekë u mbyllen 17 biznese

  • 11.11.2022
Për 3 muaj në Suharekë u mbyllen 17 biznese

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Repertorin Statistikor mbi Ndërmarrjet Ekonomike në Kosovë për tremujorin e tretë (TM3) 2022.

Agjencia e Statistikave të Kosovës ndër tjerash ka publikuar edhe numrin e ndërmarrjeve të shuara gjatë muajve korrik, gusht dhe shtator.

Në bazë të statistikave të publikuara nga ASK që ka siguruar SuharekaOnline bëhet e ditur se gjatë tre mujorit të tretë të këtij viti (TM3 2022) në Komunën e Suharekës janë mbyllur 17 ndërmarrje.


Bëhet e ditur se nga këto 17 ndërmarrje, 5 janë tregti me shumicë dhe pakicë riparim i mjeteve motorike.

Më poshtë është paraqitur tabela me numrin e ndërmarrjeve të mbyllura në Komunën e Suharekës.

NdërmarrjetNumri i ndërmarrjeve të mbyllura
Tregti me shumicë dhe pakicë riparim i mjeteve motorike5
Prodhim1
Ndërtimtari1
Akomodim dhe aktivitete të shërbimeve me ushqim2
Aktivitete profesionale, shkencore dhe teknike1
Shëndetësi njerëzore dhe aktivitete të punës sociale2
Art, zbavitje dhe rekreacion1
Nuk ka të dhëna nga ARBK4
TOTALI17

View Post

Ndërsa, rikujtojmë se për periudhën e njejtë kohore në Komunën e Suharekës janë hapur 62 ndërmarrje të reja.

Prodhim10
Akomodim dhe aktivitete të shërbimit ushqimor10
Ndërtimtari8
Bujqësi, pylltari dhe peshkatari7
Tregti me shumicë dhe pakicë, riparim i mjeteve motorike4
Transport dhe Ruajtje2
Informacion dhe Komunikim1
Aktivitete të patundshmërisë1
Aktivitete profesionale të shkencore dhe teknike4
Aktivitete administrative dhe mbështetëse4
Arsim1
Shëndetësi njerzore dhe aktivitete të punës5
Art dhe Zbavitje1
Aktivitete të shërbimeve të tjera3
TOTALI62
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë