Konkursi për 4 mësimdhënës, DKA-Suharekë publikon listën e ngushtë të kandidatëve

  • 14.10.2022
Konkursi për 4 mësimdhënës, DKA-Suharekë publikon listën e ngushtë të kandidatëve

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës më 22 shtator të këtij viti kishte hapur konkurs pune për 4 mësimdhënës në disa shkolla të komunës sonë.

DKA-Suharekë kishte hapur konkurs pune për katër mësimdhënës në katër shkolla. Konkursi ishte i hapur për një mësimdhënës/e (zëvendësim i pushimit të lehonisë) në SHFMU “17 Shkurti” në Shirokë, një mësimdhënës/e (zëvendësim i pushimit të lehonisë) në SHFMU “7 Marsi” në Suharekë, një mësimdhënës/e në SHFMU “Kongresi i Manastirit” në Studençan dhe një mësimdhënës/e (zëvendësim i pushimit të lehonisë) në IAAP “Abdyl Ramaj” në Shirokë.

Përmes një njoftimi është bërë e ditur se komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit 05 Nr.955, të datës 22.09.2022 ka përpiluar listën e ngushtë të kandidatëve të cilët do t’i nënshtrohen testit me shkrim me datë: 19.10.2022, ora: 10:00, në Sallën e Kuvendit (Asamblesë) në Suharekë.


1. Pozita sipas konkursit: Një mësimdhënës/e (Zëvendësim i pushimit të lehonisë) në SHFMU “17 Shkurti” në Shirokë

Emri dhe MbiemriAplikonAplikon në
shkollën
Aplikacioni i 2 dhe 3
1Arijeta GashiMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “7 Marsi” – Suharekë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
2Edita BytyqiMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “7 Marsi” – Suharekë
3Alma ZeqiriMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “7 Marsi” – Suharekë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
4Jetlira SopajMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “7 Marsi” – Suharekë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
5Elmaze HasaniMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “7 Marsi” – Suharekë
6Mehreme SukaMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë//
7Arta JupajMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “7 Marsi” – Suharekë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
8Lirije MorinaMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
9Gentiana MusajMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “7 Marsi” – Suharekë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
10Dijana ThaqiMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – ShirokëSHFMU “7 Marsi” – Suharekë
11Arjeta UkajMësim klasorSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë//

2. Pozita sipas konkursit: Një mësimdhënës/e (Zëvendësim i pushimit të lehonisë) në SHFMU “7 Marsi” në Suharekë

Emri dhe MbiemriAplikonAplikon në
shkollën
Aplikacioni i 2 dhe 3
1Jetlira SopajMësim klasorSHFMU “7 Marsi” – SuharekëSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
2Alma ZeqiriMësim klasorSHFMU “7 Marsi” – SuharekëSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
3Gentiana MusajMësim klasorSHFMU “7 Marsi” – SuharekëSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
4Arta JupajMësim klasorSHFMU “7 Marsi” – SuharekëSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
5Arijeta GashiMësim klasorSHFMU “7 Marsi” – SuharekëSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan
6Edita BytyqiMësim klasorSHFMU “7 Marsi” – SuharekëSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë
7Dijana ThaqiMësim klasorSHFMU “7 Marsi” – SuharekëSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë
8Elmaze HasaniMësim klasorSHFMU “7 Marsi” – SuharekëSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë

3. Pozita sipas konkursit: Një mësimdhënës/e në SHFMU “Kongresi i Manastirit” në Studençan

Emri dhe MbiemriAplikonAplikon në
shkollën
Aplikacioni i 2 dhe 3
1Arijeta GashiMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – StudençanSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “7 Marsi” – Suharekë
2Alma ZeqiriMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – StudençanSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “7 Marsi” – Suharekë
3Fatlinda GashiMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan//
4Jetlira SopajMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – StudençanSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “7 Marsi” – Suharekë
5Arta JupajMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – StudençanSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “7 Marsi” – Suharekë
6Lirije MorinaMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – StudençanSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “7 Marsi” – Suharekë
7Gentiana MusajMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – StudençanSHFMU “17 Shkurti” – Shirokë, SHFMU “7 Marsi” – Suharekë
8Kaltrina KallabaMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan//
9Ajshe HaxhijolliMësim klasorSHFMU “Kongresi i Manastirit” – Studençan//

4. Pozita sipas konkursit: Një mësimdhënës/e (Zëvendësim i pushimit të lehonisë) në IAAP “Abdyl Ramaj” në Shirokë

Emri dhe MbiemriAplikonAplikon në
shkollën
Aplikacioni i dytë
1Egzona GallapeniEkonomiIAAP “Abdyl Ramaj” – Shirokë//
2Lindita BerishaEkonomiIAAP “Abdyl Ramaj” – Shirokë//
3Leotrina Rexhepaj – NezirajEkonomiIAAP “Abdyl Ramaj” – Shirokë//

Nga DKA-Suharekë kanë theksuar se kandidatët të cilët nuk janë përfshirë në listën e ngushtë kanë të drejtë në afat prej tre ditësh të paraqesin vërejtjet e tyre në përpilimin e listës së ngushtë te komisioni përzgjedhës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë