Bizneset Vende Pune Ofertat

DKA-Suharekë hap konkurs për 7 vende të lira pune

DKA-Suharekë hap konkurs për 7 vende të lira pune

21.11.2023 Suharekë

DKA-Suharekë ka bërë publikimin e shpalljes së konkursit për vendet e lira të punës në Drejtorinë për Arsim në Suharekë si në vijim:

1. SHFMU “17 shkurti” në Shirokë – Asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore – një (1) pozitë;
2. SHFMU “Edit Durham” në Mushtisht – Asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore – një (1) pozitë;
3. SHFMU “Vaso Pashë Shkodrani” në Leshan- Asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore – një (1) pozitë;
4. SHFMU “Shaban Mazreku” në Sopijë – Asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore – një (1) pozitë;
5. SHFMU “Lidhja e Prizrenit” në Budakovë – Asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore – një (1) pozitë;
6. SHFMU “Naum Veqilharxhi” në Mohlan – Asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore – një (1) pozitë;
7. SHFMU “Kongresi i Manastirit” në Studençan – Asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore – një (1) pozitë.

Kandidatët e interesuar për këto pozita mund të aplikojnë prej datës 21.11.2023 deri më 20.12.2023.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
DKA-Suharekë hap konkurs për 14 vende të lira pune

DKA-Suharekë hap konkurs për 14 vende të lira pune

Drejtoria e Arsimit në Suharekë ka hapur konkurs për plotësimin e 14 vendeve të lira të punës për disa pozita.

Drejtoria e Arsimit në Suharekë ka hapur konkurs për plotësimin e vendeve të lira të punës për 9 mësimdhënës, për lëndët si: gjuhë shqipe, histori, biologji, edukatë muzikore, edukatë fizike, psikologjisë dhe mësim klasor, raporton SuharekaOnline.

Ndërsa, në konkurs thuhet se 3 vende të lira pune për instruktorët janë në drejtimet si: Instruktor për praktikë profesionale “Bashkëpuntorë Profesional i Infermierisë”, “Teknik i Farmacisë” dhe “Laborant Mjekësor”.

Në konkurs bëhet e ditur se vendet e lira të punës janë për: IP “Fluturat” paralelja në Duhël dhe SHFMU “7 Marsi”.

Në konkurs ndër tjerash tregohen edhe kushtet për këto pozita ku thuhet se kandidatët duhet të kenë përgatitjen adekuate profesionale sipas normativit UA-MASHT nr.05/2021 dhe UA-MASHT nr.08/2021 (Normativit mbi kuadrin profesional të arsimit të përgjithshëm), UA nr.05/2015 (Normativit për mësimdhënësit e arsimit profesional).

Dokumentacioni i nevojshëm për aplikim:

  1. Formulari i aplikimit (kërkesa) të cilën e plotëson kandidati
  2. Ekstrakti i lindjes
  3. Letërnjoftimi (fotokopje)
  4. Dëshmi nga gjykata që nuk jeni nën hetime.
  5. Diploma e shkallës së kualifikimit ose certifikata në vend të diplomës e cila nuk duhet të jetë më e vjetër se gjashtë muaj (fotokopje)
  6. Kandidatët të cilët kanë diplomuar jashtë RKS, duhet t’i kenë diplomat e nostrifikuara nga MASHTI
  7. Dëshmia e përvojës së punës në arsim (nëse ka)
  8. Certifikatat për trajtimet e kryera të akredituara nga MASHTI (nëse ka)

Afati për pranimin e aplikacioneve është 15 ditë, nga data 20.07.2023 deri më datë 03.08.2023.

715 nxënës në Suharekë i nënshtrohen testit të arritshmërisë, Bajselmani viziton qendrat e testimit

715 nxënës në Suharekë i nënshtrohen testit të arritshmërisë, Bajselmani viziton qendrat e testimit

Sot gjatë ditës së martë është duke u mbajtur pjesa e dytë e testit të arritshmërisë edhe në Komunën e Suharekës.

Drejtori i Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani në një prononcim për SuharekaOnline ka njoftuar se sot 715 nxënës të klasave të nënta janë duke iu nënshtruar pjesës së dytë të testit të arritshmërisë.

Bajselmani ka njoftuar se testi i arritshmërisë, pjesa e dytë në Suharekë është duke u mbajtur në 5 qendra testimi, prej tyre dy në gjimnazin “Jeta e Re” në Suharekë, dy në IAAP “Skender Luarasi” në Suharekë dhe një në IAAP “Avdyl Ramaj” në Shirokë.

Ai ka shtuar se për mbajtjen e këtij testi, si DKA kanë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme.

Drejtori i Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani ka vizituar edhe nga afër qendrat e testimit, për të parë procesin e testimit ku edhe iu ka uruar suksese të gjithë nxënësve dhe mësimdhënësve suksese në vazhdimësi.

Rikujtojmë se pjesa e parë e këtij testimi në Komunën e Suharekës ka përfunduar pa asnjë incident.

715 nxënës të klasave të nënta në Suharekë sot do t’i nënshtrohen testit të arritshmërisë

715 nxënës të klasave të nënta në Suharekë sot do t’i nënshtrohen testit të arritshmërisë

Nxënësit e klasave të nënta sot gjatë ditës së martë pritet që t’i nënshtrohen testit të arritshmërisë.

Në Komunën e Suharekës janë 715 nxënës të cilët pritet që t’i nënshtrohen testit të arritshmërisë, shkruan SuharekaOnline.

Drejtori i Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani në një përgjigje për SuharekaOnline ka njoftuar se sot gjatë ditës së martë, 715 nxënës të klasave të nënta pritet që t’i nënshtrohen testit të arritshmërisë.

Bajselmani poashtu njoftoi se testi do të mbahet në pesë qendra, në Gjimnazin “Jeta e Re” në Suharekë, në IAAP “Skender Luarasi” dhe në IAAP “Avdyl Ramaj” në Shirokë.

Poashtu, Drejtori i DKA-Suharekë, Remzi Bajselmani ka njoftuar se janë bërë përgatitjet e nevojshme për procesin e këtij testi, duke iu uruar suksese të gjithë nxënësve dhe mësimdhënësve.Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende24 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë